Шопен краткая биография

Краткая биография Шопена, известного польского композитора изложена в этой статье.

Шопен краткая биография 

Народився Шопен 22 лютого 1810 року поблизу Варшави в Желязовой Волі. Початкову музичну освіту здобув у Польщі у В. Живного, потім у Варшавській вищій музичній школі у Ю. Ельснер.

Одинадцятирічним підлітком він уже пробує складати музику. Рано що геніальність композитора і піаніста розвивалася в творчо насиченою атмосфері Варшави, де Шопен засвоював досвід польських композиторів, а також ознайомився з творами віденських класиків — Гайдна, Моцарта, Бетховена.

Виступати зі своїми творами композитор почав з 1829 року.

Пов’язаний з радикально налаштованої інтелігенцією, після поразки польського повстання Шопен не зміг повернутися в Польщу з Парижа, куди він переїхав восени 1831 року. Там моментально став відомим, знайшов безліч шанувальників.

У Парижі Шопен зустрічається з видатними представниками музичного світу — Ф. Лістом, Р. Шуманом, Ф. Мендельсоном.

Зиму 1838-1839 років Шопен проводить на о. Майорка з Жорж Санд. Відрізнявся з дитинства слабким здоров’ям, Шопен серйозно хворіє. Життя Шопена ускладнюється незабезпеченістю, розривом з Жорж Санд. Прогресуючий туберкульоз поступово підточує його організм, відбираючи в композитора сили, заважаючи йому працювати. Турне по Англії і Шотландії сприяли поширенню його слави в Європі, але водночас привели до подальшого розвитку важкої хвороби.

Повернувшись в Париж, Шопен помирають 17 жовтня 1849 року. Після смерті його тіло з Парижа було перевезено в Желязову Волю, а серце Шопена поховане в одній зі стін костелу св. Хреста у Варшаві.

Композитор-романтик, Шопен став родоначальником польської музичної класики. Обмеживши себе майже виключно твором творів для фортепіано, він сконцентрував в них найрізноманітніші і найбільш перспективні художні тенденції часу. Шопен розкрив багатющі можливості фортепіанної фактури, його музика відрізняється усепроникаючим мелодизмом, гнучкістю і пластичністю, поетичної одухотвореністю. Шопен став творцем жанру фортепіанної балади, відродив на романтичній основі жанр прелюдії, створив художні зразки концертного етюду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *